تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی های بسیج - ارتقاء كیفی تولید ملی

پایگاه اطلاع رسانی های بسیج

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

پایگاه اینترنتی نصر19
جعبه حدیث

موضوع: سیاسی -
- ارتقاء كیفی تولید ملی بدون رفع مشكلات سر راه آن امكان پذیر نخواهد بود. نخستین گام در این خصوص، آسیب شناسی صنایع داخلی و افزایش تولید واحد های بالقوه تولیدی و بالا بردن كیفیت محصولات تولیدی و فراهم نمودن تسهیلات در سرمایه گذاری است.

- توسعه‌ی گردشگری یكی از روش های جذب سرمایه است كه می تواند در تقویت تولید ملی مؤثر باشد.

- سوق دادن منابع پولی و بانكی در مسیر تولید و تأمین نقدینگی مورد نیاز در راستای فعالیت های اقتصادی مولد، سبب ارتقاء تولید ملی خواهد بود.

- دولت می تواند با اخذ تدابیر تشویقی و دادن تسهیلات از جمله نگرفتن مالیات در سال های نخست تولید و دادن وام های بلند مدت و با سود بانكی پایین تولید كننده را مجاب به تولید كالای كیفی بنماید.


- برای عملیاتی نمودن حمایت از تولید داخلی باید مهمترین چالش فرهنگی پیش رو یعنی پدیده‌ی كیفیت بالا و برتری كالای خارجی در باور های افراد جامعه را از بین برد.پدیده‌ای كه به لطائف الحیل و با شگرد های خاص در ذهن اغلب افراد ایرانی جای گرفته. وادادگی و دلبسته بودن به كالای خارجی كه مقام معظم رهبری از آن به:«فرهنگ غلط تفاخر و مصرف كالای خارجی»3 تعبیر می نمایند می شود گفت آفتی است كه متأسفانه ریشه در دوران ظلمانی گذشته‌ی تاریخی كشور ما دارد.

البته امروزه با تولیدات مرغوب و معتنابه این گرایش یك نوع بیماری و به عبارت دیگر همسویی با فرهنگ بیگانه است كه باید علاج شود. باید این باور غلط را به چالش كشید اما چگونه؟ این امر ممكن نمی شود مگر با تغییر فرهنگ و ذائقه‌ی مصرف. كشور هایی چون: تایوان ، مالزی، سنگاپور، چین، ژاپن، كره‌ی جنوبی، آلمان و... می توانند به عنوان الگوهای موفقی معرفی شوند كه در اندك زمان ممكن توانستند با اتكا بر نیرو های مولد خود ره صد ساله را یك شبه بپیمایند.

 بطور قطع حمایت مردم از تولیدات ملی در موفق عمل نمودن این كشورها تأثر گذار بوده است.در این راستا، ایران اسلامی یكی از راه های تحقق شعار رهبری را سرمشق قرار دادن روند پیشرفت كشور های مذكور می تواند قرار دهد.

- براساس رهنمود ها و تأكیدات مكرر رهبری معظم انقلاب اسلامی، صاحبان حرف، صنایع، تولید كنندگان و سرمایه گذاران برای جلب نظر و كسب رضایت مصرف كننده و در نهایت برای منتفع شدن خود نیازمند ارتقاء كیفیت محصولات و مصنوعات خود هستند تا از رهگذر آن در بالندگی، سازندگی، آبادانی، توسعه و استقلال كشور احساس غرور و افتخار بكنند.

- تولید كننده و سرمایه گذار داخلی باید این اصل را پذیرا باشد كه مصرف كننده‌ یكی از زنجیره های اساسی تولید است.به عبارت دیگر با حذف خریدار و مصرف كننده، تولید كننده فی النفسه محلی از اعراب نخواهد داشت. بنا براین از یك سو هم نهادهای سیاست گذار دولتی و هم تولید كنندگان در قبال آنها مسئولیت دارند از دیگر سو، یكایك مردم ایران باید خود را ملزم بدانند به عنوان یك وظیفه‌ی ملی از مصنوعات داخلی استفاده نمایند و از تولید كننده بجد ارتقای كیفیت را مطالبه نمایند.

- توصیه‌ی اكید رهبری معظم انقلاب اسلامی به تلاش همگان در ارتقاء تولید ملی: از دولت گرفته تا مجلس، دستگاه قضا و سایر متولیان و صنعت گران و تولید كنندگان بخش های مختلف تولیدی، باید در سر لوحه‌ی كارها قرار گیرد.

رونق بخشی تولید با تولید كالای بی كیفیت در تعارض آشكار می باشد.


- تولید كیفی اشتیاق مردم به مصرف را مضاعف می كند. در این راستا مراكز نظارتی نباید به هیچ وجه به تولید كننده اجازه‌ی تولید كالای نامرغوب را بدهد. متولیان وظیفه دارند ساز و كارهای لازم را در این خصوص مهیا نمایند و مقررات دست و پا گیر را از سر راه تولید كننده‌ بردارند.

- حمایت از تولید ملی، كار و سرمایه‌ی ایرانی به تأمین امنیت سرمایه نیاز دارد و حیاتی ترین اقدام در این زمینه مبارزه‌ی جدی با فساد اقتصادی است.

- باید جامعه را از زندگی و اقتصاد وابسته به دولت دور نگه داشت.

- دولتمردان باید از توصیه ها و راهكارهای اقتصادی اقتصاددان های مجرب و متعهد و مسلمان كمال استفاده را ببرند.

- فعال اقتصادی باید چشم انداز مثبت و روشنی از آینده پیش رو داشته باشد. از بهره وری و بازدهی سرمایه‌اش مطمئن باشد. در این خصوص دولت به عنوان حامی و پشتیبان می تواند با دادن تضمین های قابل قبولی وضعیت با ثباتی برای وی فراهم نماید.

- سرمایه گذار و تولید كننده به امنیت در بازار فروش نیز نیازمند است.

- محقق شدن شعار كلیدی امسال در سایه‌ی همكاری دولت و ملت وبا پرداختن به كیفیت تولید و از قبل آن هدایت نمودن مصرف كننده‌ی داخلی به استفاده از كالای كیفی مرغوب و ارزان در مقایسه با كالای مشابه خارجی میسر خواهد شد.
برچسب ها: رهبر، ارتقاء كیفی تولید ملی، تولید ملی حمایت از كار و سرمایه ایرانی، كیفیت محصولات، تسهیلات در سرمایه گذاری،

نوشته شده در سه شنبه 7 شهریور 1391 توسط اپراتور
مقام معظم رهبری

درباره سایت
آرشیو مطالب
نویسندگان
نظر سنجی
آمار سایت
notice91