تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی های بسیج - کشتار «داریا» سوریه کار کیست؟ ارتش یا افراد مسلح؟

پایگاه اطلاع رسانی های بسیج

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

پایگاه اینترنتی نصر19
جعبه حدیث

مدیر دفتر العالم در سوریه در یادداشتی کوتاه سوالاتی درباره کشتار داریا مطرح کرد که به روشن شدن هویت عاملان کشتار داریا در جنوب غربی دمشق کمک می‌کند.
خبرگزاری فارس: کشتار «داریا» سوریه کار کیست؟ ارتش یا افراد مسلح؟

به گزارش فارس، یکشنبه 26 آگوست رسانه‌های خبری از کشتاری جدید در سوریه خبر دادند و مثل همیشه دو روایت از این کشتار منتشر شد.

رسانه‌های مخالف سوریه مانند الجزیره، العربیه، رویترز، سی‌ان‌ان و خبرگزاری‌ها و شبکه‌های مشابه مانند همیشه اعلام کردند که کشتار داریا که در آن 150 تا 200 نفر کشته شده‌اند، به دست ارتش سوریه صورت گرفته است.

رسانه‌های حامی و موافق سوریه نیز اعلام کردند که این کشتار در زمان حضور افراد مسلح رخ داده و ارتش زمانی که وارد داریا شده است، کشتار صورت گرفته بود.

حسین مرتضی خبرنگار لبنانی و مدیر دفتر العالم در سوریه که در دل درگیری‌های سوریه حضور دارد، در یادداشتی کوتاه (که در رسانه‌های سوریه منتشر شد) سوالاتی در این خصوص مطرح کرد.

مرتضی نوشت: این مطلب را برای همه کسانی می‌نویسم که معتقدند یا تصور می‌کنند که ارتش، مردم داریا را کشته است.

اول اینکه قربانیان با گلوله، از نزدیک و با سلاح کلاشینکوف کشته شده‌اند. زمانی که من با ارتش وارد داریا شدم، روشن شد که کشته شده‌ها چند روز قبل کشته شده‌اند.

دوم اینکه اکنون سوالاتی در این خصوص مطرح است:

سوال این است که این افراد را چه کسی اعدام کرده است. همه می‌دانند که منطقه در چند روز گذشته تحت کنترل افراد مسلح بوده و ارتش حضور نداشته است.

مخالفان می‌گویند که ارتش با گلوله‌باران خمپاره‌ای، این افراد را کشته است. بنابراین مردم این منطقه یا باید خانه‌هایشان را ترک می‌کردند و می‌رفتند یا اینکه زیرا آوار ساختمان‌های تخریب شده کشته می‌شدند اما همه اجساد نشان می‌دهد افراد با گلوله کشته شده‌اند. حتی زمانیکه وارد داریا شدیم برخی خانواده‌ها هنوز در منازل خود بودند پس ارتش چرا این خانواده‌ها را نکشته است؟

حسین مرتضی افزود: اگر حرف مخالفان درست باشد پس درباره ده‌ها خانواده که فرار کردند و به حرم سیده سکینه در داریا پناه بردند و هیچ آسیبی ندیدند و ارتش پس از استقرار، در میان آنان مواد غذایی توزیع کرد چه می‌گویند؟ این کشتارها کار کیست؟

مرتضی تاکید کرد: فکر می‌کنم که دیگر برای بزرگ و کوچک روشن شده است که این کشتارها کار ارتش است یا افراد مسلح. سوال آخر این است که چرا این کشتارها فقط در مناطقی رخ می‌دهد که افراد مسلح حضور دارند؟ شهرها و مناطق زیاد دیگری هست که گروه‌های مسلح در آن نیستند و هیچ کشتار یا درگیری‌ در آنجا صورت نمی‌گیرد. پس مشکل در جایی است که افراد مسلح و حامیان آنان حضور دارند.

روز گذشته بان کی مون دبیر کل سازمان ملل خواستار تحقیق در خصوص کشتار داریا شده بود.
منبع:بشارت منجی

برچسب ها: کشتار سوریه، سوریه، مسلح، رسانه‌های مخالف سوریه، رسانه‌ها،

نوشته شده در چهارشنبه 8 شهریور 1391 توسط اپراتور
مقام معظم رهبری

درباره سایت
آرشیو مطالب
نویسندگان
نظر سنجی
آمار سایت
notice91