تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی های بسیج - تاكید رهبر انقلاب بر ضرورت جدی گرفتن تحول و زنده کردن ظرفیت های درونی حوزه های علمیه

پایگاه اطلاع رسانی های بسیج

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

پایگاه اینترنتی نصر19
جعبه حدیث

در دیدار اعضای شورایعالی حوزه های علمیه سراسر كشور مطرح شد:
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای شورایعالی حوزه های علمیه سراسر كشور با اشاره به منزلت و جایگاه این شورا در تربیت روحانیون و علمای تأثیرگذار بر ضرورت جدی گرفتن تحول در حوزه های علمیه و زنده كردن ظرفیت های درونی آن، و ارتقاء سطح اخلاق، فكر و معرفت دینی طلاب تأكید كردند.

رهبر انقلاب اسلامی مبنای اصلی كار در حوزه های علمیه را تربیت فقیه خواندند و خاطرنشان كردند: لازم است در كنار توجه به این مبنای اصلی به آموزش و فراگیری علوم عقلی اعم از فلسفه و كلام نیز اهتمام شود.
ایشان «روح» حاكم بر حوزه های علمیه را تربیت علمای وارسته دانستند و در تبیین لوازمِ «صورت و قالبِ» فعالیت های حوزه های علمیه، بر مواردی همچون پرهیز از تقلید روشهای مدیریتی دیوان سالارانه، گسترش تشكیلات اداری، موازی كاری و مدرك گرایی تأكید كردند.
رهبر انقلاب تقویت سطح علمی و آموزشی در حوزه های علمیه را ضرورتی قابل توجه دانستند و تصریح كردند: لازم است شورایعالی حوزه های علمیه در این زمینه برنامه ریزی كند.
پیش از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی ابتدا آیت الله استادی رئیس شورایعالی حوزه علمیه و سپس حضرات آقایان مقتدایی،‌غروی و حسینی بوشهری گزارشی از اقدامات دوره گذشته مدیریت حوزه و مصوبات و سیاست گذاری های شورایعالی و برنامه های مدیریت در دوره ی پیش رو بیان كردند.
منبع:پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

برچسب ها: حوزه های علمیه، تاكید رهبر انقلاب بر ضرورت جدی گرفتن تحول و زنده کردن ظرفیت های درونی حوزه های علمیه، رهبر انقلاب، رهبر، طلاب،

نوشته شده در چهارشنبه 15 شهریور 1391 توسط اپراتور
مقام معظم رهبری

درباره سایت
آرشیو مطالب
نویسندگان
نظر سنجی
آمار سایت
notice91